Co je vlastně normální?

neděle 25. říjen 2009 21:09

Někteří blogeři se tady se svými kolegy a čtenáři neustále dokola přehadují, že žili za totality „normální život“. Pár poslanců si balí kufry na služební cestu na jih Afriky. Bude nás stát 1,2 mil. korun.  http://www.novinky.cz/domaci/182507-poslanci-v-dobe-krize-planuji-milionovou-cestu-do-afriky.html   Přijde jim to úplně normální, i když na programu nemají žádné aktivity vedoucí např. k pomoci více než šesti milionům hladovějících Etiopanů. http://www.ct24.cz/svet/70389-etiopii-hrozi-hladomor-zada-proto-o-pomoc/ Proč taky, vždyť letí do JAR, do na africké poměry civilizované země.

Většina českého (a slovenského) národa právě sleduje nablýskanou show na neskutečně drahém pódiu, zatímco na vedlejším programu běží vynikající Želary.  Normální je posílat SMS napomádovaným hvězdičkám.

Na klíně mi leží rozečtená kniha o tom, jak normální bylo ve Španělsku 15.stol. při autodafé upalovat židy i konvertity. Napadají mě další příklady "normálností".

Myslím, že já jsem nenormální

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak