Už brzy budu šťastný člověk!

čtvrtek 28. leden 2010 19:19

Jsem optimistka, vidím světýlko v tunelu. Podle nadpisu logicky odvodíte, že jsem momentálně nešťastná. Těžko se mi to přiznává, ale je to tak. Nešťastný je můj mozek, původcem jeho trápení je moje vlastní tělo.

Od jara si začalo dělat co chce. Vidíte, česky se řekne „postavilo si hlavu“. Ale to by byla hloupost. Postavilo se hlavě. Té hlavě, která už padesát let slýchá a čte, jak je zdravé býti štíhlou. Jak je to dokonce žádoucí, pokud se krom vysokého věku chci dožít také úspěchu (ů?) u mužů. K tomu přidám z vlastní zkušenosti ještě: závisti žen.

Mozek vnímá, mozek ví. Tělo z nejasného důvodu, pěkně potichoučku a bez varování, začalo střádat na horší časy. Udělalo to fikaně. Nehromadí na hromadu. Ono rozprostírá... Je to činnost pozvolná, pouhým okem nezachytitelná, zvlášť když před sprchováním odkládám brýle na čtení a do zrcadla nahlížím jen ráno a rozespalým okem.

Polovina šatníku (prozatímně) odpočívá v krabicích a optimisticky čeká na návrat k původnímu stavu. Novými věcmi zatím nenahrazuji, protože není nic horšího pro ženu, než bezúspěšně na sebe nebo ze sebe rvát ty směšně mrňavé hadříky v kabinkách obchodů, kde za pokladnami stojí dívenky s holými pupíky a do uší jim řvou skladby mně neznámých interpretů. O to horší je vědomí, že před rokem jsem ta tričenka s přehledem oblékla a mohla v nich mezi lidi.

Včera jsem cíleně seděla u televize a čekala na pro mě jindy nedívatelný pořad TOP STAR magazín. I takový fajnšmekr, jakým určitě Sámer Issa je, v něm národu prozradil, že má radši boubelky!

Co teď? Dívám se na sebe a zjišťuji, že jsem nanicovatá. Ani ryba ani rak. Postavím-li proti sobě "modelky" a "boubelky", trčím sama kdesi uprostřed těch dvou týmů. A přitom jsem tvorem družným, který by se rád zařadil. Nezbývá mi, než promyslet strategii, kterou cestou se dát. Kdybych žila před sedmdesáti lety, joj, to by mně ty kostnaté chuděry záviděly!

reklama1939.JPG

Možná, když ještě chvilku vydržím, opraví odborníci své vědecké závěry ohledně všech těch cholesterolů a podobných neviditelných mršek a tím pádem i můj mozek přestane vyšilovat. Vždyť i ta krásná paní komisařka nám mezi jednotlivými sériemi zřejmě objevila  "Eta - Tragol" bonbóny a stále jí to nejen sluší, ale taky pálí! Ano, už brzy ze mě (i díky médiím) bude šťastná boubelka!

 

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak