Afrika se nekoná

pátek 16. červenec 2010 23:17

Ve čtvrtek jsme si udělaly takovou malou sešlost. Jen čtyři kamarádky, co si řekly, že po pracovním dnu je třeba svlažit hrdlo. Výčitky svědomí, že nezasedám u laptopu, ale u piva jsem neměla. Hovor se stejně stočil na blog, ale byť se na mě začala sypat sprška emočně zabarvených slov z úst přítelkyně Jany, rozesmála jsem se tak, že se s vámi musím podělit.

Na Janu někdo naprskal bacily, v krku ji škrábalo a to už stačí, aby byl člověk nevrlý. K tomu hora práce v neklimatizované kanceláři se spoustou sluncem rozpálených oken a v naprosto nevhodnou dobu porada na kraji (rozuměj krajském úřadě). Ta dobrá duše s chrapotem v hrdle a čůrky potu ve tváři vyráží do ulic, aby byla včas na tom veledůležitém leč nudném jednání. Do toho přichází můj telefonát, ať se konečně někdy podívá na Lidovky, protože tam (jako milovnice jezevčíků) má jedinečnou možnost spatřit fotku malé Arinky.

Jana vypíná mobil a přichází k hlavní třídě našeho rozpáleného krajského provinčního velkoměsta. U obrubníku stojí právě ve chvíli, kdy kolem projíždí kropící auto. Narozdíl ode mě se neraduje, neboť dostává studenou sprchu na dolní polovinu těla. Udiveně a bez hlesu otáčí hlavu za cisternou, aby si schytala další dávku, tentokrát sezhora, tedy na hlavu. Klopýtá, neboť mokré nohy jí kloužou a vyjíždějí z letních opánků. Do dobře překlimatizované kanceláře KÚ usedá jako vodník a za chvíli se třepe jako osika. Jednání nebralo konce, krk nepřestával bolet, šatstvo neschlo.

Když se vrátila zpět na své pracoviště, aby si vylepšila náladu, otevřela bigbloger. A hned můj první (resp. poslední) článek, neboť  podle názvu "Víte, čím bych chtěla být" nepoznala, že o toho koupajícího se psa nepůjde. A tak místo aby se potěšila malou Arinkou, přečetla si, jak její kamarádka pěje chválu na to vražedné vedro a na toho fantoma rozpálených ulic, který za volantem cisterny kropí hlava nehlava nemocné úřednice a zbavuje je autority, když urousané běhají na očích už beztak dost kritických klientů.

O kamarádku jsem nepřišla, jen jsme si uvědomily, jak stejná situace ve stejný den může mít pro dva lidi naprosto rozdílný význam.

slimak.JPG

 

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak