Tlustá je dobrá!

úterý 31. leden 2012 23:05

Zuzana pod svým posledním článkem rozpoutala malou diskusi na téma diet. Ačkoli jsem naprosto neschopná se do některé z nich pustit, natož v ní vytrvat, jsem daleka toho, abych tu ospravedlňovala obezitu spoluobčanů. Přesto vězte, že mám ráda tlusté!

 

 

Knížky, samozřejmě. Povinnou četbu jsem si v dobách socialistického realismu vybírala naopak pokud možno co nejútlejší. Pokud ovšem tehdy byly vůbec jaké alternativy.

Úměrně s přibývajícími dětmi ubýval čas na čtení. Na stará kolena i zrak. Čtecí brýle permanentně zavěšené na šňůrce na krku to jistí.

Suma sumárum – dnes už mám čas, mám brýle, mám prodejnu plnou knih. A hlavně mám zálibu v těch tlustohřbetých. Na časopisy nemám trpělivost. Povídky a krátké novely mě iritují. Než se vzpamatuji, jsou fuč.

A tak si udělám pohodlíčko, nejlépe polosedě v posteli, a začnu se seznamovat s „tlustohřbetkou“. Jednotliví protagonisté přicházejí do mého virtuálního života a já si přímo rochním, že mi v něm díky stovkám stran taky dlouho vydrží.

No, jak se to vezme. Děj mě pohltí, čtu večer před spaním, probouzím se před budíku zvoněním, abych aspoň pár stráneček pokročila... Díky mé sžíravé zvědavosti jsem ovšem záhy na poslední stránce. A mám utrum a na výběr: buď po večerech sedět a přepínat zdigitalizované programy i s těmi přitroublými reklamami, nebo si vyhlédnout další tučné literární sousto.

Tento článek nemá žádnou duchaplnou, ani  humornou pointu. Jen mě napadlo zeptat se na vaše čtenářské choutky. Najde se víc fandů krátkých příběhů alá Monyová či Pawlowská – co stránka to 1,-- Kč, nebo zjistím, že nejsem až takový exot v mém literárním obžerství?

http://www.youtube.com/watch?v=7WvUtB3kKPw

 

 

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak