Jen být ve formě a šlápnout radši vedle

pátek 16. březen 2012 20:15

Na ukázku jeden z mých výtvorů...

Můj úžasný vnuk Adam (bodejť by nebyl úžasný - po třech dcerách a starší vnučce je pro mě zjevením) se chystal vyrábět dárek k dědečkovým 60. narozeninám. V osmi a půl letech mu obligátní dětská kresba přišla příliš primitivním a možná taky málo upotřebitelným darem. Rozhodl se tedy, že upeče a samozřejmě taky nazdobí dort.

 

 

Už dávno přelouskal několik Mayovek, tudíž pro něj bylo hračkou vyznat se v obyčejném receptu. Také s digitální váhou si briskně poradil. Maminka mu byla při ruce a tak vyšlehané těsto skončilo zdárně ve formě. I Áďa byl ve formě a na vychladlý korpus nanesl pořádnou vrstvu pařížského krému. To vše vím zprostředkovaně. Nebyla jsem u toho.

Očité svědectví mohu podat až z fáze zdobení, kdy už dort zastřešovala čokoládová poleva. Uštvaná dcera mě požádala, abych vypomohla. V časovém presu, který před odjezdem na oslavu napínal její už tak dost našpónované nervy, neměla kdy našemu třeťákovi pomoct umíchat pařížskou šlehačku na zdobení. Mě se shon netýkal, takže jsem se v klidu ujala šlehače a nakonec naplnila zdobítko. Áďa byl opět ve formě a kromě ozdob dokola dortu vytvořil uprostřed dokonalou sladkou šedesátku. Dort skončil v krabici a gratulanti s ním odjeli na oslavu. Mrzí mě, že jsem s sebou neměla foťák.

Když jsem pak na zavolání pozdě večer přijela pro oba školáky, abych je odvezla domů do postýlek, zvědavost mi nedovolila se nezeptat,  jak uspěli se svými dárky. Dort prý byl předán a možná, bohužel, ani nebyl dostatečně zaznamenán, natož rozkrájen a pozřen. Byl konec února, takže skončil v chladnu na zemi na terase pod okny restaurace. Áďa, jako jediný klukovský zástupce své věkové kategorie, se mezi dospělými nudil. A tak se šel na chvíli ven provětrat. A ve tmě na zemi ležela cihla... Do kamene normální kluk kopne, na cihlu šlápl. Jenže ona se mu probořila, neb nebyla cihlou, ale krabičkou s dědovým dortem uvnitř...

Už jsem o Áďovi napsala jeden blog. Jmenuje se "Bosou nohou na stupeň vítězů": http://novackova.bigbloger.lidovky.cz/c/125457/Bosou-nohou-na-stupen-vitezu.html  Já nevím, co ten kluk s těma nohama má. Přece článek nenazvu "Obutou nohou rovnou do dortu"! Jestli tak bude pokračovat, mám aspoň o čem psát.

P.S. Někde jsem četla, jak se pozná, že kluk už dospěl v muže - obejde prý kaluž na chodníku, místo aby jí s rozkoší prošel. Já dodávám, že zkouškou dospělosti může být i nastražená cihla.

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak