Všichni jsme nahraditelní, někteří nahraditelnější...

neděle 16. prosinec 2012 18:44

Pomyslela jsem si při sledování zarputilých snah vypadnuvších prezidentských kandidátů. Jak malá pravděpodobnost zvolení, kolik finančních prostředků, které by mohly být ušetřeny, kdyby nás některých kampaní ti ctižádostivci ušetřili! Nebojte se, politické téma se nekoná. Jen jsem si vzpomněla na příhodu ze svého pracovního života, o kterém jsem si myslela, že byl vždy naprosto fádní.... 

To jsem vám tak jednou, už je tomu pár let, měla letět služebně do zahraničí. Řidič, který mě měl odvézt na letiště, slušně požádal, jestli by mi nevadilo, kdyby si vzal s sebou svoji dívku. Samozřejmě jsem souhlasila. Udělají si po Praze malý výlet a pojede se mu zpátky ve dvou příjemněji.

Ráno, to už jsem byla vypravená, mi zvoní telefon. Na jeho druhém konci synovec, toho času policejní orgán působící na dopravce. Prý: "Ahoj teto, jak se máš? Ty se někam chystáš?"

Vídáme a slýcháme se párkrát do roka, takže mě jeho telefonát překvapil. Navíc jsem pochopila, že se určitě neptá na moji každodenní cestu do práce.

"Jo, letím do Paříže. Každou chvilku čekám, že pro mě přijede auto."

"Hm, a v tom je právě problém. Zastavili jsme řidiče, který nám nadýchal zbytkový alkohol a tvrdí, že musí nutně odjet... pro tebe..."

Hodila jsem kufřík do auta, manžel sedl za volant a zamířili jsme k místu policejního zásahu. Mladý řidič tam stál jak hromádka neštěstí. Prý si dal včera u své milé po večeři jedno pivo. Nevím, nesoudím a ani tehdy jsem jej nekárala. Přeložila jsem své zavazadlo, sedla za volant, svého řidiče posadila jako spolujezdce, jeho krasavice tiše vklouzla dozadu.

A tak jsme uháněli 300 km do naší matičky stověžaté. V pořádku jsem se dovezla až na Ruzyni, mladý si zatím odpočinull a já mu mohla opět předat řízení. 

Dodnes se nikdo z té nejmenované organizace nedozvěděl, co se nám tehdy přihodilo. Věděla jsem, že ten kluk, jehož pracovní zařazení bylo jiné a řidiče dělal jen příležitostně, když to bylo potřeba, je schopný a svědomitý. Byla to pro něho dobrá životní zkušenost. A já, když si na to vzpomenu, to beru jen jako legraci.

Tak vidíte, můj řidič byl lehce nahraditelný, kdejaký ministr je nahraditelný a i ten náš prezident bude, možná s malým zpožděním a po trapných soudních šarvátkách, nahrazen. Proto se na politiku vykašleme a  raději se věnujme adventu. Udělá to dobře našemu duševnímu zdraví.

prani.jpg

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak