... tak se z Lesů ozývá

pondělí 21. leden 2013 22:38

Tož prý mají zase průšvih, ty naše krásné Lesy ČR, s. p., informují média. "Protikorupční policie zasahuje..." A já se v myšlenkách vracím o pár let nazpět. To se vám tehdy zachtělo jejich krajskému ředitelství ve Zlíně nového sídla...

Dům nedaleko centra města už jim začínal být těsný, chybělo velké parkoviště. I obrátili se nejvrchnější krajští nadlesní na magistrát. Město jim nabídlo několik objektů, ale nic se přeci nevyrovná takové pěkné novostavbě na "zelené louce". To je dávno známá logika nejrůznějších obchodních či logistických center i výrobních hal. 

Jestli se dobře pamatuji, tak "Lesy" místo zelené louky potřebovaly kus městského lesa. Požádaly o směnu pozemků a následně o změnu územního plánu. To už na mě bylo moc.

Na jednání zastupitelstva dorazil mysliveček zelený, který plamenně pohovořil o bohulibých osvětových besedách na školách, bla bla, ale hlavně a především o neodkladné potřebě dalších kanceláří a parkovacích ploch pro vlastní i návštěvnická vozidla. 

I já plamenně diskutovala. Příčilo se mi zvednutím ruky nejdříve na papíře, potom i v reálu nechat vykácet kus lesa, který odjakživa roste v těsné blízkosti baťovských domků na dohled od Velkého kina či Hotelu Moskva. 

Byla jsem přehlasována, to už asi tušíte. Ale jestli si myslíte, že na mýtině postavili dřevorubci z pokácených kmenů stylový srub s parožím nade dveřmi, jste vedle jak ta jedle!

 lesy2.jpg

Jezdím kolem na Lesní hřbitov...

lesy3.jpg

a snažím se si ten skleník zamilovat.

lesy1.jpg

Možná se to časem poddá. A pokud by sem měla taky někdy vtrhnout jednotka protikorupční policie, snad jim to tam neroztříská?! I když střepy prý přinášejí štěstí... 

 

 

 

 

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak