Dlouhé vlasy – krátký rozum

čtvrtek 28. únor 2013 21:16

Holá lebka - můj nejlepší možný start do života!

Pamatujete, jak nám to říkávali už v letech šedesátých? Já jsem dostatečnou výdrž neměla a tak mi nikdy nenarostly. Kluci si s tím sloganem hlavu nelámali. Možná proto, že jim nikdo nevysvětlil proč? Dnes už je to jasné - dlouhé vlasy prý spotřebovávají příliš mnoho živin a to oslabuje mozek. Jak jednoduché!

Dobráci soudruzi v KLDR ovšem nenechají své poddané tápat. Mužům striktně předepsali 10, ženám dokonce plných 18 typů účesů. Jak dobrotivé!

Nasadili mi ale brouka do hlavy. Mladé Korejky mohou mít vlasy dlouhé, provdané ženy musí nosit krátké sestřihy. Kam se poděl ten jistě vědecko-komunisticky podložený dopad na mozek? Neudělali někde soudruzi z KLDR chybu? Nemá to být naopak? Co když těm mladým krásným dívkám jejich havraní kadeře odčerpají živiny určené mozku? Co jejich studium, nebo ještě hůř - co když si je pak nikdo nevezme? U těch vdaných, nebo dokonce u nás starých, už by to přeci bylo jedno…

Nějak mi to mozek nebere (a že mu dopřávám živin!). Ještě počkám, třeba se přidá i EU, když už vyřešila délky i tvary okurek a banánů.

 

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak