Malérečka je chlap!

pátek 22. březen 2013 10:10

A přesto to není malér...

Lingvista ze mě už nikdy nebude, ale možná některý z vysoce inteligentních čtenářů vysvětlí, proč průšvih nazýváme malérem. Ledaže by nějaký rakousko-uherský malíř pokojů v dávné minulosti vyrobil křivou linku pod stropem, nebo portrétista se zapletl s paničkou, jejíž obličej včetně kloubouku a bujného poprsí měl pro potěchu pana manžela svým štětcem navěky uchovati na plátně ve zlatém rámu. A třeba jiný čtenář zalistuje ve vševědoucí Wikipedii a ohromí nás svými znalostmi...

Nicméně moje reálná předvelikonoční zkušenost je nezpochybnitelná. Učinila jsem ji v malé rakouské vesničce.

To bylo tak - jela jsem na návštěvu. Jednak potěšit svou přítomností tetu, zkontrolovat početní stav jejích polodivokých koček a také pracně se probouzející zahádku:

z1.jpg

 

z2.jpg

 

budka.jpg

 

z3.jpg

 

z4.jpg

 

z7.jpg

 

z6.jpg

 

z5.jpg

Odměnou mi bylo několik  proher v kartách, které jsem těžce nesla, ale hlavně nevšední zážitek. Ve vedlejší vesnici stojí taková ta obyčejná plechová hala, jaké známe i z našich přidružených výrob JZD. Mrtvé sobotní dopoledne, ovšem uvnitř haly to žilo:

zacatek.jpg

Na začátku stály palety natvrdo uvařených vajec. Ta pak naskákala do pružných držáků.

v4.jpg

A pak už se projížděla jak na kolotoči, navíc se vrtěla kolem své osy.

v3.jpg

To proto, že na dvou místech linky dostávala barevnou sprchu. Sprchování samotné mi fotograficky moc nevyšlo. Nezaslouží si zveřejnění, ale vy si ho snad domyslíte.

v5.jpg

Za povšimnutí stojí, že veškerý obsluhující personál je pohlaví mužského.  

v2.jpg

Oni se tam ti chlapi moc nenadřeli. Manželky možná v tu dobu doma gruntovaly na velikonoční svátky,

v1.jpg

nebo třeba seděly a pracně vyráběly ručně malované, škrábané, lepené, vrtané či jinak umělecky vytvářené kraslice. Fuj, jsem já to feministka!

Praktická poznámka - vajíčka nám tu prodali za velkoobchodní cenu. Vyrábějí je pro obchodní řetězec a trvanlivost v sobotu 16. 3. razili do 22. 4. 2013. Myslím, že hodně záleželo na povrchové úpravě, která zřejmě obsah vajíčka izoluje od okolního prostředí. Ale zda byla poživatelná ještě o Velikonocích, to vám budu moct říc až po svátcích.

konec.jpg

Ale furt mi vrtá hlavou, zda dvě (určitě drahé) linky po zbytek roku stojí nevyužity, nebo jsou nějak (jak?) multifunkční. Že já jsem se nezeptala!!!

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak