Budeme se trošku bát...

neděle 25. srpen 2013 09:36

Ještě tento článek, kus cesty a krásných zastávek, se mnou znovu prožijte, než se konečně dostaneme do toho slibovaného Skotska.  Cesta letadlem by byla pohodlnější, ale...

 

 

 

Neviděla bych třeba Robin Hood's Bay.

rhb1.jpg

Ulice protínající malé letovisko se prudce svažuje k zálivu, kde jsem si letos poprvé (a naposledy) smočila nohy v moři. Žel bohu v Severním, tudíž jsem měla v úmyslu ponořit jen kotníky. Trošku mi to zase nevyšlo a vlna mi opláchla dolní končetiny víc než mi bylo libo.

Vezmu-li úvahu, že moje tříčtvrteční kalhoty byly předtím polity pivem z převrhnuté plechovky, svůj vzhled jsem neřešila. Slunko mi pomohlo a lehce jsem se smířila s tím, že z mých gatí se postupně stávají maskáče.

rhb2.jpg

Jeden by myslel, že postavit komín je brnkačka. A ona je to někdy docela zajímavá skládačka.

rhb3.jpg

 

rhb4.jpg

 

rhb5.jpg

Kdo z vás ví, bez použití wikipedie, ve kterém světoznámém románu se část děje odehrává v městě Whitby?wh1.jpg

 

wh2.jpg

Než se do té wikipedie podíváte, napovím vám:

"Do městečka Whitby, kde se nachází Mína a Lucy, za bouře připlouvá loď. Z lodi při přistání vyskočí velký pes. U kormidla stojí přivázaná mrtvola kapitána s růžencem v ruce, po žádném z členů posádky není ani stopa. Loď přivezla čtyři bedny hlíny. Plavbu z Černého moře provázely podezřelé události, námořníci se postupně "ztráceli", vše nasvědčovalo tomu, že na palubě byl upír."

wh3.jpg

Správně jste uhodli, že oním prazvláštním pasažérem byl sám hrabě Dracula!!!

wh4.jpg

Já tam byla za slunečného dne a i když se posléze objevily těžké mraky, které vyhnaly domorodé otužilé obyvatelstvo z pláže, dostatečnou tmu pro rejdy knížete nevytvořily.

wh5.jpg

Zvažovala jsem, zda použít fotku zříceniny hradu zkaženou zaparkovanými automobily. A pak mě napadlo, že není pokažená, že se na ní snoubí historie a současnost, před kterou nemůžeme zavírat oči a v nějakém fotoshopu ji jednoduše odstřihnout či odmazat. Existujeme tu paralelně - pozůstatky minulých generací i naše moderní "vymoženosti".

 

wh7.jpg

wh8.jpg

wh8.jpg

wh6.jpg

V poledne jsme si koupili, stejně jako stovky dalších turistů, fish and chips, abychom za chůze pojedli a vlastním tělem tuto klasickou pochoutku bránili před věčně hladovými racky. Jsou zpovykaní, než by si sami rybku ulovili, radši pokřikují a loudí...

Pro zlehčení ještě jeden obrázek. Tomu nešťastníkovi tak chutnalo, že se prožral pod dno misky...

hlad.jpg

Slibuji, že příští zastávka už bude v první skotské vesnici hned za hranicí území Anglie.

 

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak