Proč bychom se netěšili?

čtvrtek 14. leden 2016 14:50

Infekce mého horního dýchacího potrubí mě upoutala na lůžko. No, výraz „upoutala“ spíše používáme v případě dlouhonohé krasavice procházející kolem muže pubertálního až raně senilního věku, nebo v případě blůzky ve výkladní skříni, kolem níž procházím pro změnu já. „Připoutala“ zase patří spíše do akčního nebo porno filmu. Netoužím býti hrdinkou ani v jednom z nich.

 

Prostě jsem dostala antibiotika a neschopenku.

IMG_2968.JPG

Za oknem sem tam poletuje téměř mikroskopické bílé pápěří, po chvíli svítí zubaté sluníčko. Kdo zas tento slovní obrat vymyslel? Jednoduše – je něco málo nad nulou a vůbec mi nevadí, že ven nemusím.

Teď od věci – nesnáším módní spojení „zimu nemusím“, „skopové nemusím“, „Zemana nemusím“… Ráda bych poznala prznitele češtiny, který vypustil takový nešvar. Já se bez něčeho klidně obejdu, něco nemám ráda, něco mi nechutná, něco dokonce nesnáším. Takže ven bych mohla, nemám pouta, ale fakt naštěstí nemusím.

Mám co jíst, mám co číst. Přesto jsem neuhovená. To se tak u nás říká. Nemá to nic společného s vyměšováním. Je to synonymum slova nespokojená. Taky nešvar. Nevím, jestli je nás takových víc, kteří se neustále na něco (někam) nedočkavě těšíme. Vzácné vteřiny, minuty, hodiny a měsíce nám jen tak proklouzávají mezi prsty, aniž bychom si je plnými doušky vychutnali. Vánoce, dovolené, rodinné oslavy nebo kulturní zážitky v to nepočítám. K těm se upínáme, na ně se těšíme a ostatní jde mimo nás.

Žáček už chce chodit do velošů ve školce, pak na druhý stupeň, pak mít občanku, motorku, holku (kluka), dítě… Pak chce, aby to mrně už sedělo, chodilo (nejlépe i na nočník), mluvilo, bylo samostatné, dostalo se na výšku…

IMG_1430.JPG

A pak je tomu dítěti přes čtyřicet a člověk se ohlíží za brázdou, kterou za sebou zanechal a je rád, že mu nikdo nespočítá ty měsíce a roky (protože vteřiny a minuty už jsou v takovém množství nepodstatné), které jen tak netrpělivě pročekal, až "TO" přijde.

Teoreticky v tom mám jasno, ale v reálu se šíleně moc těším na jaro a pak hned na dovolenou! A tak vytahuji CD s Lefkádou 2007, abych vystupňovala těšení se na Lefkádu 2016.

IMG_7449.JPG

 

IMG_7450.JPG

 

IMG_7489.JPG

 

IMG_7568.JPG

 

IMG_7601.JPG

 

IMG_7602.JPG

 

IMG_7695.JPG

 

IMG_7778.JPG

 

IMG_7784.JPG

 

IMG_7791.JPG

 

IMG_8024.JPG

Už asi nevstoupím do téže řeky? Nu což, král je mrtev, ať žije král!

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak