Nový rudý bratr přichází

pondělí 14. březen 2016 18:56

Problematika islámských imigrantů hýbe nejen celou Evropou, ale stala se tématem hospodských "řečí", blogů a mnohdy i bouřlivých výměn názorů v rodinách. Jako občanka České republiky postoj "Evropy" neovlivním. Vlasy si z toho nervu. 

 

Co mě naopak nemůže nechat chladnou, ba dokonce mě irituje, je postoj prezidenta (vynechávám přívlastek našeho, protože kdyby to šlo, můj by nebyl) k Číně. Léta jsem na radnici vždy 10. března vyvěšovala vlajku Tibetu a věděla jsem, proč to dělám. Bojím se Číňanů postupně ovládajících náš průmysl, sport a kdo ví co ještě mají za lubem. Lid se nebouří. S nadšením jsme se zbavili sovětských vojsk, o čemž se naší generaci jen snilo. "Zvací dopis" bylo cosi tajuplného co nikdo z nás na vlastní oči neviděl. 

Číňany, porušující lidská práva ve své vlastní zemi i výše zmíněném Tibetu, zve hlava státu veřejně. Jsme tam, kde jsme nedávno byli. Budeme zase tiše a tupě přihlížet, jak "papaláši" na letišti vroucně vítají silného komunistického bratra, patolízalsky mu pochlebují a prodávají nás opět rudé mocnosti.

Už mě to nebaví, ten koloběh. Nezbývá mi, než doufat, že zase někdo někde (jako naposledy studenti v Praze) si řekne, že toho bylo dost, že se nenecháme uvrtat do područí síly, která není ochotná připustit demokratické principy. 

http://jdem.cz/b8c2y4 

http://jdem.cz/b8c2x9 

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak