Já se z toho asi zhroším

neděle 13. březen 2016 09:45

Dříve psali lékaři své zápisky do karty pacienta ručně. Pokud se k nim dotyčný marod vůbec nějak dostal, moc si nepočetl. To pan magistr v lékárně, to byl panečku machr! Mrknul okem a klikyháky se v jeho hlavě proměnily v obsahy šuplíčků a bez zaváhání vám vyskládal jednotlivé krabičky na pult. 

Dnes už se předmět "písmo doktorské" na fakultách zřejmě neučí, neb lékaři píší na klávesnicích. V určitém směru jsou to bohémové, kteří neřeší překlepy. A možná to někteří dělají i schválně, aby mátli pacienty, neboť ti jsou čím dál otravnější tím, jak do všeho lezou, všecko chtějí znát a gůglují si o stošest. 

Jsem právě tím pacientem. Mozek si trénuji na odhalování překlepů, protože gůgl je nenajde. Proč celý ten nezáživný úvod? Po odchodu z jedné ordinace jsem si přečetla, že při zhrošení se mám dostavit znovu. Od té doby se pozoruji. Zhrošení mi Wikipedie nenašla. Vážím se. Pěknou řádku hrochů jsem už na vých cestách viděla hezky zblízka. Jejich BMI se určitě neblížím a nikdy doufám ani nebudu. Zato hroší kůži bych občas i potřebovala.

vb9.jpg

Možná zrovna teď, protože si na vás troufám. Příroda ještě spí a já nemám co fotit. Už mám absťák a tonoucí se i stébla chytá...

Takže, žila byla, vlastně jenom byla, /teda ona ještě pořád je/ jedna chaloupka. No ani ne tak chaloupka nebo zahradní domek, jako spíš šopa.

vb01.jpg

Nebylo na ní nic zajímavého, tak jsem hledala

vb1.jpg

a hledala

vb2.jpg

vb3.jpg

a hledala

vb4.jpg

a hledala

vb5.jpg

a furt nic

vb6.jpg

a nic

vb7.jpg

A tak mi to přišlo líto a chaloupku jsem nazdobila. Bude jaro, bude. A Velikonoce. V malé rakouské vesničce už zase stříkají barevná vajíčka. A o nich a kvetoucí zahrádce až příště, ať moc nepředbíhám. 

vb8.jpg

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak