Nahoře bez

pátek 1. červenec 2016 14:37

Letos jsem se rozšoupla a odměnila se novými plavkami. Že bych tím odměnila i koupající a slunící se okolí, to se říct nedá.

 

 

 

Samotné plavky, zvlášť dvoudílné, z důchodkyně hvězdu neudělají. Šlo spíš o to, abych nedělala úplnou ostudu v těch starých vybledlých. Zářný příklad nepřímé úměry – čím víc já na slunku tmavnu, tím víc naopak plavky barvu ztrácejí. Nebo je to úměra přímá (čím víc tím víc)?

Přežily jsme společně krásnou dovolenou, celé prázdniny ještě před námi. Včera, po příchodu od vody, přepírám plavky a hle, vrchní díl rozpáraný v místě, kde byl špatně ušitý. Já, osoba jinak málo pořádná, našla jsem i účet.

Reklamace v jednom nejmenovaném řetězci prodejen s oděvy byla uznána, ale ouvej, výměna možná není, zboží vyprodáno. Postavili mě před rozhodnutí, zda onen nepovedený hadřík vezmu domů a pustím se do opravy, nebo dostanu poukázku na nákup kdykoliv a čehokoliv, nikoliv už však poloviny mých plavek. Zvolila jsem neuváženě druhou možnost. Přece nebudu opravovat čísi šlendrián!

Plavky se dnes neprodávají jako celek, což jsem doposud kvitovala s povděkem. Která z nás, dámy, má tak symetrickou postavu, aby nemusela oba díly vybírat mezi různými velikostmi, že? Shrnu to. Na spodním dílu se defekt nenašel, takže se mi zákonitě nabízí varianta koupání nahoře bez. Včera jsem viděla ve zpravodajství TV facebookovou fotku plavek jedné ze členek zlínské KDU-ČSL. Teda ony jsou to prý původně reklamní potahy na automobilová zrcátka. Nejsem příznivcem lidovců, a tak mi nezbyde, než hledat ve vlastních stranických řadách. S žetony do nákupních vozíků bych byla zřejmě odchycena městskou policií a sankcionována za ohrožování mravnosti a estetického cítění mládeže. Nezbývá, než abych se po zbytek sezóny koupala v modrém tričku.

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak