Osvobozování jsem jen zbaběle přihlížela

pátek 8. květen 2009 18:33

Jeden z bojových prostredku

Nejsem sice už žádná mladice, ale v pětačtyřicátém moji rodiče fakt ještě netušili, že se vezmou, natož že mě jednou počnou. Osvobozování jsem jako správné socialistické dítě znala z mnoha více či méně kvalitních filmů. Až dnes jsem si posledních májových bojů užila v reálu. Tedy v areálu.

Před polednem jsem dostala tip na recesistickou akci nedaleko Strážnice. Sedla jsem za volant (vy, zdatní cykloturisté, promiňte mi moje zápecnictví) a uháněla k jihu. Kousek za Tvarožnou Lhotou, v obci Radějov je dobře zásobený bufet a pod ním zelená louka, na které se před zraky chatařů, cyklistů, turistů a štamgastů konzumujících klobásy a pěnivý mok odehrál lítý boj.  

tank.JPG 

V jeho závěru byl německý padouch, přesně podle našich očekávání, hanebně poražen:

nemec.JPG

Až bylo po všem, teprve jsem si vzpomněla na varování v mém horoskopu, který mi před lety sestavil jeden starší pán. Cituji: "... existuje osudové nebezpečí úrazu stroji v bojových, nebo válečných podmínkách. Lze doporučit vyhnout se cestám do míst s podobnými podmínkami." Ha, zase jsem zariskovala.

zdravotnice.JPG 

Ale když jsem pohlédla na válečné zdravotnice, lépe řečeno na prostředky, s jejichž pomocí křísily zraněné rudoarmejce a povstalce, bylo mi jasné, že mé obavy jsou plané. Jen bych se po jejich zákroku nemohla posadit za volant. Tráva jarní měkká šťavnatá, ideální místo k vystřízlivění.

 

delo.JPG

K mému zranění nedošlo, jsem zpět doma a posílám vám toto válečné zpravodajství.

P. S. Klobása výborná, jen to pivo bezalkoholové...

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

Svatava Nováčková

"Proč cestujeme? Mimo jiné i proto, abychom potkali nové lidi, kteří si nemyslí, že nás jednou pro vždy znají; abychom ještě jednou zkusili, co v tomto životě dokážeme - i tak je toho už jen málo". Max Frisch, Deník 1946 - 1949

Prvotní a jediný důvod mého přihlášení se na blog už dávno pominul a já zůstala. V psaní jsem našla zalíbení...

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora

Oblíbené blogy

  • Jarka Jarvis
  • Jan Vargulič
  • Mirek Toms
  • Vašek Vašák
  • Marek Trizuljak